Veľká podpisová lúpež – žiadosť o pomoc


Milí priatelia a spoluaktivisti,

chcem Vás informovať o krádeži petičných hárkov z magistrátu hlavného mesta Slovenskej republiky. Chcem Vás informovať priamo, aby ste mali informácie od nás a nie len informácie prefiltrované médiami.

Dňa 29.6.2016 sme odovzdali 8 018 petičných hárkov s 136 139 podpismi. Toto vedia potvrdiť desiatky dobrovoľníkov, ktorí hárky na mestské zastupiteľstvo doniesli alebo aj tí, ktorí ich celé týždňe, podpis po podpise, kontrolovali.

Po 51 dňoch od odovzdania si na magistráte všimli, že im veľká časť hárkov chýba. Po prerátaní sa ukázalo, že im niekto ukradol 3 039 hárkov, čo predstavuje zrejme 50 000 podpisov.

Budeme žiadať, aby primátor vyvodil najprísnejšie dôsledky za túto krádež bez ohľadu na to, kto je zlodejom. Kým sme disponovali hárkami my, mali sme ich neustále uložené v trezore a ak sme ich potrebovali preniesť, prenášali sme ich po malých množstvách alebo s dostatočnou ochrankou.

Najsmutnejšie je však zistenie, v akom systéme žijeme. V priebehu pár minút sme sa vrátili do 90-tych rokov, kedy krádeže, vraždy a podplácanie boli bežnou praktikou mocných ľudí na Slovensku. Je nepochopiteľné, že si niekto môže dovoliť znehodnotiť obetavú prácu tisícok ľudí a pošliapať názor 136 000 Bratislavčanov.

Potrebná hranica 30% bola nastavená tak, aby sa ju nikdy nikomu nepodarilo vo väčších mestach vyzbierať. Pravidlá sú také, aby hlas občanov nebolo možné vypočuť.

Keď sme začínali s touto iniciatívou, boli sme si toho vedomí, ale povedali sme si, že na ich pravidlá pristúpime a potrebných 30% vyzbierame. Verili sme, že to bude dostatočná sila na to, aby naši oponenti uznali svoju porážku a ustúpili. Ale opak je pravdou. Neprajníci petície sú ochotní spraviť čokoľvek, aby si udržali svoj nemorálny zisk založený na okrádaní ľudí, rodín a celej spoločnosti.

Pre nás z toho plynie jednoduché ponaučenie. Mocní tohto sveta sa nepodvolia a neustúpia akokoľvek silnému hlasu spoločnosti. A preto je stále viac a viac zrejmé, že najdôležitejšia je práca priamo s ľudmi. Činnosť, pri ktorej sa osobne stretávame s konkrétnymi ľudmi a môžeme priamo ovplyvňovať ich srdcia.

Sám si kladiem otázku, akú mám mať motiváciu snažiť sa niečo zmeniť v tomto štáte, keď moju prácu vždy niekto prekrúti, zatají a najnovšie ukradne. Ale vykašlať sa na všetko a niekam sa odsťahovať mi  nepríde dobré. Ostalo by tu množstvo ľudí, za ktorých cítim istú zodpovednosť a za pár rokov by ma to aj tak dobehlo. Preto sa nedajme znechutiť. A žiadajme od vlády a parlamentu zrušenie povinnosti petície pre zákaz hazardu, lebo Bratislavčania petíciu vyzbierali a zaslúžia si, aby ich vôľa bola rešpektovaná.

Napíšte email:

alebo list na adresu:

Rober Fico – predseda vlády
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Aktuálne rozbiehame nový projekt www.otcamamudetom.sk, ktorý je hlavne o tom, aby sme ľudom povedali, že rodinné vzťahy sú to najcennejšie, čo majú a treba o ne starať. To, ako to chceme rozšíriť do celého Slovenska máme už vymyslené aj pripravené, len musíme pripraviť vyše 2000 zásielok. Ak si aj vy myslíte, že rodina je dôležitá, príďte pomôcť prichystať zásielky, aby sme ich mohli rozposlať do celého Slovenska. Je to prvý krok k tomu, aby sme rodinu dostali do pozornosti na celom Slovensku.

Zásielky budeme chystať ešte minimálne dva dni (v piatok a sobotu 19.-20.8.2016) na Kapitulskej 20 v Bratislave od 8:30 – 20:30. V prípade otázok sa na nás môžete obrátiť na adresu dobrovolnici@otcamamudetom.sk alebo telefonicky na 0948 334 911.

A v boji proti hazardu v Bratislave budeme aj naďalej pokračovať! Budeme rokovať s poslancami, aby vypustili povinnosť petície a aby tým pádom mohol byť hazard zakázaný a petícia bola úspešná.